Szkoła Podstawowa nr 8 w Gdańsku bez elektrośmieci

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gdańsku od trzech lat uczestniczy w ogólnopolskim programie „Moje miasto bez elektrośmieci”. W ramach projektu, placówka prowadzi ekologiczną edukację, a także systematycznie organizuje zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W maju br. w Szkole Podstawowej nr 8 w Gdańsku odbył się apel podsumowujący trzy lata działalności placówki w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”. Dotychczas uczniowie i nauczyciele szkoły systematycznie prowadziła zbiórki elektrośmieci, w które angażowali lokalną społeczność. Również pracownicy Gdańskiej Stoczni Remontowej włączyli się w zbieranie elektrośmieci, w wyniku czego zebrano sprzęt, za który wydano kupony o wartości 3000 punktów, wymieniane na pomoce dydaktyczne z katalogu nagród programu. W sumie szkoła uzbierała 10 ton elektrośmieci, które wymieniono na pomoce dydaktyczne.

Zgromadzeni na apelu goście obejrzeli pokaz filmu o wykorzystaniu otrzymanych nagród oraz część artystyczną, w której głównym tematem były oczywiście elektrośmieci i ich prawidłowe segregowanie. Podczas wydarzenia miały miejsce również wystąpienia dyrekcji, przedstawicieli organizatorów programu, Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku oraz Gdańskiej Stoczni Remontowej, którzy przypominali o tym jak ważna jest selektywna zbiórka urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Szkoła otrzymała również symboliczną nagrodę w ramach uznania efektywnego uczestnictwa w programie.