Szkoła Podstawowa nr 10 z Tomaszowa Mazowieckiego z tablicą interaktywną

Szkoła Podstawowa nr 10 z Tomaszowa Mazowieckiego została nagrodzona tablicą interaktywną – najcenniejszą nagrodą w ogólnopolskim w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”. Placówka edukacyjna zaangażowała się w ekologiczną edukację, a także zbieranie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Szkoła Podstawowa nr 10 wchodząca w skład Zespół Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim włączyła się w projekt w październiku 2015r. Nauczyciele wykorzystując pomoce naukowe udostępniane przez organizatorów programu – organizację ElektroEko, prowadzą zajęcia o tematyce ekologicznej, podczas których uczą jak postępować ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym i czym jest recykling. Projekt zakłada również praktyczne podejście to tematu edukacji ekologicznej. Dzieci przy pomocy nauczycieli oraz rodziców organizują zbiórki elektrośmieci. Dotychczas na terenie szkoły przeprowadzono trzy zbiórki, podczas, których udało się uzbierać łącznie ponad 11 ton zużytego sprzętu. Ta ilość pozwoliła na wybranie z katalogu nagród najcenniejszej nagrody w programie – interaktywnej tablicy.

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 17.05. br. podczas ekologicnzego apelu, przygotowanego przez nauczycieli i uczniów. Nagroda została przekazana dyrekcji przez organizatorów programu.

Serdecznie gratulujemy Szkole Podstawowej nr 10 z Tomaszowa Mazowieckiego, która aktywnie zaangażowała się w program i zebrała imponującą masę elektrośmieci.  Mamy nadzieję, że uczniowie nadal będą wykazywać się ekologicznymi postawami i selektywnie segregować elektrośmieci.