ElektroEko na Warszawskich Dniach Recyklingu

Przynieś plastik, metal, papier, szkło, elektrośmieci – odbierz krzewy, kwiaty i zioła.

W  weekend, 17-18 września odbędą się Warszawskie Dni Recyklingu. Coroczna impreza, której partneruje ElektroEko  będzie doskonałą okazją, aby mieszkańcy Warszawy i okolic pozbyli się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Każdy, kto podczas wydarzenia odda urządzenie, otrzyma w zamian sadzonkę.

Warszawskie Dni Recyklingu, to dwudniowe wydarzenie organizowane przez Miasto Stołeczne Warszawa, którego partnerem jest ElektroEko. Celem imprezy jest szerzenie zachowań przyjaznych środowisku i promowanie ekologicznych postaw wśród mieszkańców stolicy i jej okolic. 

Pierwszego dnia imprezy, w godzinach 10-13, na terenie wszystkich warszawskich dzielnic odbędą się rodzinne pikniki z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Będzie można zasięgnąć informacji dotyczących prawidłowego postępowanie z elektrośmieciami, a także dowiedzieć się, gdzie na co dzień można je oddać. Drugiego dnia, na Placu Defilad odbędzie się rodzinny finał akcji. W godzinach 11-16 na uczestników będą czekać liczne atrakcje. Przygotowane zostanie wiele konkursów i zabaw dotyczących segregacji surowców, a także warsztaty związane z ekologią i przyrodą.

Więcej informacji na https://czysta.um.warszawa.pl/